Антигельмінтні таблетки Modes Kvantefen (Квантефен для собак та котів) 1табл
- В наявності
- Код: ЗС000337
44 ₴
- +380 (73) 740-57-97
Опис
Таблетки овальної форми з насічкою від світло-сірого до світло-жовтого кольору зі специфічним запахом.
Склад
1 таблетка (0,7 г) містить:
фенбендазол – 500 мг;
празіквантел – 50 мг.
Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кремній колоїдний, магнію стеарат, лактоза, ароматизатор штучний.
Фармакологічні властивості
ATCvet QP52, антигельмінтні препарати (QP52AC13 фенбендазол, комбінації)
КВАНТЕФЕН – антигельмінтний препарат у вигляді таблеток, що застосовуються для профілактики та лікування собак та котів при шлунково-кишкових та легеневих нематодозах, трематодозах, цестодозах і змішаних інвазіях.
Комбінація фенбендазолу та празіквантелу, що входять до складу препарату, забезпечує широкий спектр його антигельмінтної дії на всі фази розвитку круглих та стрічкових гельмінтів, що паразитують у собак та котів, при нематодозах (токсокароз, токсаскаридоз, унцинаріоз, трихоцефальоз, анкілостомоз), цестодозах (теніїдоз, дипілідіоз, ехінококоз, діфілоботріоз, мезоцестоїдоз) і змішаних нематодо-цестодозних інвазіях, гіардіозі.
Механізм антигельмінтної дії грунтується на інгібуванні фумаратредуктази, стійкій деполяризації м’язових клітин гельмінта, порушенні енергетичного обміну, що спричиняє параліч та загибель паразитів та сприяє їх виведенню зі шлунково-кишкового тракту.
Фенбендазол – гальмує полімеризацію білків тубулінів у мікротубуліни, знижує активність енергетичних ферментів, що викликає загибель паразитів від виснаження. Проявляє високу антигельмінтну активність і широкий спектр дії проти зрілих та незрілих стадій паразитів. Після перорального введення фенбендазол всмоктується частково, метаболізується в печінці до сульфоксиду (оксфендазол) і далі - до сульфону (оксфендазол сульфон). Фенбендазол та його метаболіти розповсюджуються по органах і тканинах, досягаючи найвищої концентрації у печінці тварини. Виведення з організму відбувається переважно з фекаліями, незначною мірою - з сечею. Період напіввиведення з плазми крові становить від 12 до 18 годин у собак. Екскреція незміненого та метаболізованого фенбендазолу (> 90%) з фекаліями, незначно з сечею та молоком.
Празіквантел – з’єднання групи піразинізохінолінів, активний відносно цестод, підвищує проникність мембран клітин гельмінта для іонів кальцію, викликає генералізоване скорочення мускулатури паразита, що переходить в стійкий параліч, що призводить до загибелі гельмінтів. При пероральному введенні лікарського препарату празіквантел добре всмоктується в кишечнику, досягаючи максимальної концентрації в крові через 1-4 години, зв’язується білками плазми (до 80%), піддається біотрансформації в печінці з утворенням неактивних моно- і полігідроксілованих метаболітів. Виводиться з організму переважно з сечею, і в незначних кількостях - з фекаліями.
Застосування
Призначають цуценятам, кошенятам, дорослим собакам та котам з профілактичною та лікувальною метою при нематодозах, цестодозах і змішаних інвазіях спричинених гельмінтами або найпростішими:
● нематодами травного тракту та дихальних шляхів (Toxocara canis, T. cati, Toxocara mystax, Toxascaris leonina, Uncinaria stenocephala, Ancylostoma caninum, Trichuris vulpis);
● цестодами (Echinococcus granulosus, Alveococcus multilocularis, Mesocestoides spp., Dipylidium caninum, Diphyllobothrium latum, Taenia spp., Multiceps multiceps);
● трематодами (Opisthorchis felineus, Alaria alata).
● лямбліями (Giardia duodenalis, G. intestinalis або G. lamblia)
Дозування
Препарат призначений для перорального застосування (per os).
Препарат застосовують тваринам індивідуально, одноразово, в ранкове годування примусово, або з невеликою кількістю їжі у дозі:
- цуценятам, кошенятам, дорослим собакам та котам – 1 таблетка на 10 кг маси тварини.
При лікуванні гіардіозу препарат застосовується у дозі 1 таблетка на 10 кг ваги тварини, один раз на добу. Тривалість лікування для котів і собак 3-10 днів в залежності від інтенсивності інфекції.
Попередньої голодної дієти та застосування проносних засобів не потрібно.
3 лікувальною метою дегельмінтизацію тварин проводять за показаннями одноразово, при сильному ступені інвазії обробку рекомендується повторити через 10 днів.
В залежності від виду і ступеня інвазії курс лікування призначається лікарем ветеринарної медицини і може тривати протягом 3-10 днів.
3 профілактичною метою дегельмінтизацію проводять у терапевтичній дозі щокварталу, а також за 10-14 днів перед кожною вакцинацією.
Протипоказання
Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату!
Не застосовувати виснаженим та ослабленим тваринам.
Не застосовувати самкам під час вагітності та лактації.
Не застосовувати цуценятам та кошенятам молодше 3-тижневого віку.
Не застосовувати хворим на інфекційні захворювання тваринам!
Не застосовувати одночасно з піперазином та засобами, що інгібують холінестеразу.
Побічна дія
При застосуванні препарату відповідно до цієї інструкції побічних явищ та ускладнень у тварин, як правило, не спостерігається.
При передозуванні у тварин може спостерігатися пригнічений стан, відмова від корму, надлишкове слиновиділення, розлад шлунково-кишкового тракту. У цих випадках вживають загальних заходів.
Особливостей дії лікарського препарату при його першому застосуванні та скасуванні не виявлено.
При підвищеній індивідуальній чутливості до компонентів препарату та появі алергічних реакцій його використання припиняють та призначають тварині антигістамінні препарати та симптоматичну терапію.
Застереження
Можливість застосування препарату під час вагітності та лактації визначає лікар ветеринарної медицини із врахуванням можливих ризиків. При необхідності вагітним самкам препарат призначають за 3 тижні до передбачуваних пологів, самкам які годують – через 2-3 тижні після пологів під наглядом ветеринарного лікаря.
При проведенні дегельмінтизації слід дотримуватися термінів, що рекомендуються інструкцією. У разі пропуску чергової обробки застосування препарату відновлюють у тій же дозі за тією самою схемою.
Препарат не призначений для застосування продуктивним тваринам.
Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу
При роботі з препаратом слід дотримуватись загальних правил особистої гігієни та техніки безпеки, передбачених при роботі з ветеринарними препаратами.
Під час роботи забороняється палити, пити та вживати їжу.
Після роботи слід вимити руки теплою водою з милом.
При випадковому контакті лікарського засобу зі шкірою чи слизовими оболонками очей їх необхідно промити великою кількістю води.
У разі появи алергічних реакцій або при випадковому потраплянні препарату в організм людини слід негайно звернутися до медичного закладу (при собі мати інструкцію щодо застосування препарату або етикетку).
Форма випуску
Таблетки запаковані у блістери, буфлени, полімерні або фольговані пакети по 1, 3, 4, 6, 10 шт., упаковані в картонну коробку.
Зберігання
Зберігати препарат у закритій упаковці виробника у сухому, захищеному від прямого сонячного проміння та недоступному для дітей і тварин місці, окремо від продуктів харчування та кормів, при температурі від 5 °С до 25 °С.
Термін придатності: 3 роки.
- Ціна: 44 ₴